Sayın Bakanımız ve beraberindeki heyet, Azerbaycan Adalet Bakanlığı’nın 100.Kuruluş Yıl Dönümü Vesilesiyle Düzenlenen Konferans kapsamında Azerbaycan Cumhuriyeti Başkenti Bakü’ye resmi bir ziyaret gerçekleştirmişlerdir.

Bakanımız Sayın Abdulhamit GÜL, Azerbaycan Adalet Bakanı Sayın Fikret MEMMEDOV’un davetlisi olarak Azerbaycan Adalet Bakanlığı’nın 100. Yılı vesilesiyle gerçekleştirilen “Adalet Sistemi’nin Gelişim Yolu: Olumlu Tecrübeler” konulu uluslararası konferansa katılmışlardır. Konferans kapsamında, Sayın Bakanımız ülkemizin hukuk alanında gerçekleştirdiği reformlar ile dost ve kardeş ülke Azerbaycan ile adli işbirliği alanında gerçekleştirilen projeleri konu alan bir konuşma yapmıştır.

Sayın Bakanımız ayrıca, Azerbaycan Cumhuriyeti Adalet Bakanı Sayın Fikret MEMMEDOV, Yüksek Mahkeme Başkanı Ramiz RZAYEV, Azerbaycan Başsavcısı Namig ASGAROV’dan oluşan heyet ile ikili görüşme gerçekleştirmişlerdir. Görüşmede iki Ülke arasındaki ikili ilişkiler, ülkeler arası adlî yardımlaşma ile çeşitli adlî konular ele alınmıştır.

Söz konusu ziyaret sırasında Sayın Bakanımıza, Adıyaman Milletvekili Sayın Ahmet AYDIN, Bakan Yardımcımız Sayın Cengiz ÖNER ile Genel Müdürlüğümüz temsilcileri eşlik etmişlerdir.

Sayın Bakanımız resmi ziyareti esnasında, Kafkas Harekatı’nın kahramanı 1130 şehidimizin metfun bulunduğu Bakü Türk Şehitliği ile dost ve kardeş Azerbaycan şehidlerinin metfun bulunduğu Şehitler Hıyabanı’nı ziyaret etmiştir.

Fotoğraflar