Bakan Yardımcımız Sayın Bilal UÇAR Moldova'yı ziyaret etti.

Bakan Yardımcımız Sayın Bilal Uçar başkanlığında, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünden Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Murat ve Tetkik Hâkimi Recep Akbayır'dan oluşan heyet, 17-19 Nisan 2018 tarihinde Moldova Cumhuriyeti’ne resmî bir ziyaret gerçekleştirmiştir. 

Ziyaret kapsamında Moldova Adalet Bakanı Victori Iftodi, Bakan Yardımcısı Eduard Serbenco, Moldova Genel Başsavcısı Eduard Harunjen, Moldova Hâkimler Kurulu Başkan Vekili Dorel Musteata ve Kurul Üyesi Anatolie Galben ile çeşitli görüşmeler yapılmıştır.

Olumlu bir havada gerçekleşen görüşmelerde, ikili ilişkiler ile ülkelerarası adlî işbirliği konuları ele alınmış, Türk heyetine Moldova yargı sistemi hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Toplantılarda iki ülke arasındaki mevcut adlî işbirliğinin daha da geliştirilmesi konusunda mutabık kalınmış, bu amaçla, Moldova Adalet Bakanı ve Moldova Genel Başsavcısı, Sayın Bakan Yardımcımız tarafından Ülkemize davet edilmişlerdir. 

Öte yandan, Sayın Bakan Yardımcımız Gökoğuz Özerk Yeri Başkanı İrına Vlah ile bir görüşme gerçekleştirmiş, ayrıca Moldova Cumhuriyeti Gökoğuz Yeri’nde bulunan Süleyman Demirel Türk-Moldovan Lisesi ve Komrat Devlet Üniversitesini de ziyaret etmişlerdir. 

Fotoğraflar