Genel Müdürlüğümüz Tarafından Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne (ATAUM) Bir Nezaket Ziyareti Gerçekleştirildi

Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdür Yardımcısı Sayın Dr. Ahmet ULUTAŞ, AB Proje Uygulamaları Daire Başkanı Dr. Tamer SOYSAL ve Daire Başkanı İsa TOĞRUL tarafından 7 Aralık 2020 tarihinde Ankara Üniversitesi, Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne (ATAUM) bir ziyaret gerçekleştirilmiştir.
Söz konusu ziyarette ATAUM Müdürü Doç. Dr. İlke GÖÇMEN, Dr. Feza Sencer ÇÖRTOĞLU ve Dr. Özlem ŞEKER hazır bulunmuşlardır. 1987 yılında Türkiye’nin AB üyelik sürecine katkıda bulunmak amacıyla kurulan ATAUM ziyaretinde, Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen AB projeleri ile eğitim çalışmaları hakkında bilgi verilmiş, önümüzdeki dönemde ATAUM ile birlikte gerçekleştirilebilecek eğitim ve işbirliği olanakları üzerinde durulmuştur. Keza, bu alanda yapılabilecek ortak çalışmalar ele alınmıştır. Oldukça verimli ve faydalı geçen ziyaret iyi temennilerle sona ermiştir.