Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti ile ‘Cezai Konularda Adli Yardımlaşma’ ve ‘Suçluların İadesi’ Anlaşmaları İmzalandı.

10 Mayıs 2022 tarihinde, Adalet Bakanımız Sn. Bekir BOZDAĞ, Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Adalet Bakan Yardımcısı Sn. O.Alemante Agidew WONDİMENEH ve beraberindeki heyeti makamında  kabul etmiştir. Görüşmede iki ülke arasındaki adlî işbirliği konuları üzerinde durulmuş, mevcut iyi ilişkilerin daha da geliştirilmesi hususunda mutabık kalınmıştır. 

Görüşme sonrasında, Bakan Yardımcımız Sn. Yakup MOĞUL ve Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Adalet Bakan Yardımcısı ve heyeti ile toplantı gerçekleştirilmiştir. Toplantıda iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerinin pekiştirilmesi ve halihazırda devam eden adli işbirliğinin arttırılması hususlarına değinilmiştir. Toplantı akabinde, iki ülke Bakanlıkları arasında, ‘Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Hükümeti arasında Cezai Konularda Adli Yardımlaşma’ ve ‘Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Suçluların İadesi’ anlaşmaları imzalanmıştır.

Fotoğraflar