Bakanımız Sayın Abdulhamit GÜL, Gürcistan Adalet Bakanı Sayın Rati BREGADZE’nin Davetlisi Olarak Gürcistan’a Resmi Ziyaret Gerçekleştirmiştir.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Gürcistan’a resmi ziyaret gerçekleştiren Adalet Bakanı Sayın Gül, Gürcistan Başbakanı Sayın Iraklı Garibashvili, Adalet Bakanı Sayın Rati Bregadze ve Başsavcı Sayın Iraklı Shotadze ile görüşmeler gerçekleştirmiştir. Görüşmelerde, iki ülke arasındaki ikili ilişkiler, ülkeler arası adlî yardımlaşma ile çeşitli adlî konular ele alınmıştır.

Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit Gül ile Gürcistan Adalet Bakanı Sayın Rati Bregadze tarafından “Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı ve Gürcistan Adalet Bakanlığı Arasında İşbirliğine İlişkin Ortak Açıklama” metni imzalanmıştır.

Resmi temaslardan sonra Sayın Bakanımız, sivil toplum kuruluşu yetkilileri ve işadamları ile bir araya gelmiştir. 

Sayın Bakanımıza, Adalet Bakan Yardımcısı Yakup Moğul, Adalet Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürü Kasım Çiçek, Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tayyip Çiçek, Tetkik Hakimi Mehmet Salih Az, Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan ile Türkiye-Gürcistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Milletvekilli Halil Etyemez eşlik etmiştir. 

 

Fotoğraflar