Bakan Yardımcımız Sayın Yakup Moğul St. Petersburg’da Katıldığı Konferans Sürecinde “Türkiye Cumhuriyeti İle Rusya Federasyonu Başsavcılığı Arasında İşbirliği Programı”nı İmzaladı

Bakan Yardımcımız Sayın Yakup Moğul, Rusya Federasyonu (RF) Başsavcılığı’nın davetine istinaden 6-9 Temmuz 2021 tarihlerinde St. Petersburg’da gerçekleştirilen “Avrupa Ülkeleri Başsavcıları Konferansı”na katılmak üzere Rusya Federasyonu’na resmi bir ziyaret gerçekleştirmiştir.

Anılan Konferansın ilk günü düzenlenen Ceza davalarında kamu menfaatlerinin korunması ve bireysel hakların güvence altına alınması başlıklı oturumda, Bakan Yardımcımız Sayın Yakup Moğul tarafından “Türk Hukukunda Ceza Yargılamasında Kamu Yararının Korunması Ve Bireysel Güvenceler” başlıklı bir sunum yapılmıştır.

Aynı gün Bakan Yardımcımız Sayın Yakup Moğul başkanlığındaki Bakanlığımız heyeti ile RF Başsavcısı Sayın İgor Viktoroviç Krasnov Başkanlığındaki RF heyeti arasında ikili görüşme gerçekleştirilmiştir. Akabinde de Bakan Yardımcımız Sayın Yakup Moğul ile RF Başsavcı Yardımcısı Sayın Peter Petrovich Gorodov tarafından “Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya Federasyonu Başsavcılığı arasında 2021–2022 yılı İşbirliği Programı” imzalanmıştır. 
 

Fotoğraflar