Bakan Yardımcımız Sayın Yakup MOĞUL, Cibuti ve Etiyopya ülkelerine resmi temaslarda bulunmak üzere çalışma ziyareti gerçekleştirmiştir. 

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Cibuti ve Etiyopya’ya resmi ziyaret gerçekleştiren Adalet Bakan Yardımcımız Sayın Moğul, Cibuti’de Adalet Bakanı Sayın Ali Hassan Bahdon, Anyasa Konseyi Başkanı Sayın Abdi Ismael Hersi; Etiyopya’da ise, Adalet Bakanı Sayın Dr. Gedion Timothewos HASSEBON ve Adalet Bakan Yardımcısı Sayın O.Alemante Agidew WONDIMENEH ile görüşmeler gerçekleştirmiştir. Görüşmelerde, ikili ilişkiler ve adlî yardımlaşma ile çeşitli adlî konular ele alınmıştır.

Adalet Bakan Yardımcısı Sayın Moğul ile Cibuti Adalet Bakanı Sayın Ali Hassan Bahdon tarafından “Türkiye Cumhuriyeti ile Cibuti Cumhuriyeti Arasında Hükümlü Nakli Anlaşması” imzalanmıştır.

Resmi temaslardan sonra Sayın Bakan Yardımıcımız, Cibuti TİKA Koordinasyon Ofisi, Cibuti Maarif Okulları ve Cibuti II. Abdulhamit Han Camisini ziyaret etmiştir.

Sayın Adalet Bakan Yardımcımıza, Adalet Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mustafa Tayyip ÇİÇEK ile Tetkik Hakimi Sayın Mehmet Salih AZ eşlik etmiştir. 
 

Fotoğraflar