Adalet Bakanımız Sayın Yılmaz TUNÇ Macaristan Adalet Bakanı Sayın Bence TUZSON ve Beraberindeki Heyeti Kabul Etti

1923'te imzalanan Türk-Macar Dostluk Anlaşması'nın 100. yıl dönümü olması dolayısıyla 2024 yılının Türkiye ve Macaristan'da karşılıklı kültür yılı olarak kutlanması hasebiyle ülkemize 24-26 Nisan 2024 tarihleri arasında resmi ziyarette bulunan Macaristan Adalet Bakanı Sayın Bence TUZSON ve beraberindeki heyet, 25 Nisan 2024 tarihinde Adalet Bakanımız Sayın Yılmaz TUNÇ tarafından kabul edilmiştir.

Görüşme sırasında, tarihi yakın ilişkilerimizin olduğu ve ortak kültür mirasımızın bulunduğu Macaristan ile geçmişte olduğu gibi, iki ülke arasında siyasi, adlî, ekonomik, eğitim ve kültürel alandaki ilişkilerin yoğun bir şekilde devam ettiği vurgulanarak bu ziyaret neticesinde hem hukukî konularda fikir alış verişi yapılması hem de Türkiye ve Macaristan arasındaki ilişkinin bir adım daha ileriye götürülmesinin önemi dile getirilmiştir. 

Öte yandan, Macaristan’ın Temmuz 2024 itibarıyla Avrupa Birliği Dönem Başkanlığını devralacak olduğu ve bu süreçte Türkiye’nin Avrupa Birliği ile müzakerelerine destek verileceği vurgulanmıştır.

Genel Müdürlüğümüz temsilcilerinin de hazır bulunduğu söz konusu ziyaret, ikili ilişkiler ve âdli iş birliğinin daha da güçlendirilmesi ve geliştirilmesi temennisi ile son bulmuştur.
 

Fotoğraflar