Adalet Bakanımız Sayın Yılmaz Tunç, İran İslam Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı İnsan Hakları ve Uluslararası İşlerden Sorumlu Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Asker Jalaian ve Beraberindeki Heyeti Kabul Etti.

4-5 Eylül 2023 tarihlerinde Türkiye-İran Ortak Yürütme Komitesi toplantısı kapsamında, İran İslâm Cumhuriyeti  İnsan Hakları ve Uluslararası İşlerden Sorumlu Bakan Yardımcısı Dr. Asker JALALIAN ve beraberindeki heyet ülkemize bir ziyaret gerçekleştirmiştir.

Bakan Yardımcısı Dr. Asker JALALIAN ve beraberindeki heyet 4 Eylül 2023 tarihinde  Adalet Bakanımız Sayın Yılmaz TUNÇ tarafından kabul edilmiştir.

Ziyaret kapsamında Adalet Bakan Yardımcımız Sayın Hasan YILMAZ ile Bakan Yardımcısı Dr. Asker JALALIAN başkanlığındaki heyetler arasında bir toplantı gerçekleştirilmiş; anılan toplantıda  hükümlü nakli başta olmak üzere iki ülke arasında adlî yardımlaşmanın daha da güçlendirilmesi konusunda görüş birliğine varılmıştır.

5 Eylül 2023 tarihinde ise, Genel Müdürlüğümüz ve İran Adalet Bakanlığı yetkilileri arasında  teknik görüşme gerçekleştirilmiş ve hükümlü nakli konusunda istişarelerde bulunulmuştur.
 

Fotoğraflar