Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ, İtalya Başsavcısı Giovanni Salvi ve Beraberindeki Heyeti Kabul Etti

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Bekir ŞAHİN’in davetlisi olarak ülkemizde bulunan  İtalya Başsavcısı Sayın Giovanni SALVI ve beraberindeki heyet, 13 Haziran 2022 tarihinde Adalet Bakanımız Sayın Bekir BOZDAĞ tarafından kabul edilmiştir.  

Nezaket ziyareti kapsamında gerçekleştirilen ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcımız ile İtalya’nın Ankara Büyükelçisinin de hazır bulunduğu kabulde SALVI, ülkelerimiz arasındaki iş birliğinin öneminin altını çizerek, bu güne kadar yapılan temas ve görüşmelerden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etmiştir.

Sayın Adalet Bakanımız Bekir BOZDAĞ ise, geçmişten bu güne çok güçlü tarihi bağları olan ve aynı coğrafyayı paylaştığımız ülkelerimiz arasındaki hâlihazırdaki iyi ilişkilerin, terörizmle mücadele başta olmak üzere, adlî ve diğer tüm konularda daha da güçlendirilmesi için çalışmalara devam edilmesi gerektiğine vurgu yapmıştır.

Genel Müdürlüğümüz temsilcilerinin de hazır bulunduğu söz konusu ziyaret, karşılıklı iyi ilişkilerin daha da güçlendirilmesi ve geliştirilmesi temennisi ile son bulmuştur.                
 

Fotoğraflar