Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ, Gabon Cumhuriyeti Adalet Bakanı Sayın Erlyne Antonella Ndembet ve Beraberindeki Heyeti Kabul Etti

9 Kasım 2022 tarihinde ülkemize çalışma ziyaretinde bulunan Gabon Cumhuriyeti Adalet Bakanı Sayın Erlyne Antonella NDEMBET ve beraberindeki heyet önce Ceza ve Tevkifevleri ile Bilgi İşlem Genel Müdürlüklerimizde incelemelerde bulunmuş daha sonra Adalet Bakanımız Sayın Bekir BOZDAĞ tarafından kabul edilmiştir.

Adalet Bakanımız Sayın Bekir BOZDAĞ, görüşmede geçmişten bugüne güçlü tarihi bağları olan ülkelerimiz arasındaki hâlihazırdaki iyi ilişkilerin, terörizmle mücadele başta olmak üzere, âdlî ve diğer tüm konularda daha da güçlendirilmesi için çalışmalara devam edilmesi gerektiğine vurgu yapmıştır.

Ayrıca, cezaevlerinin kapasitesinin artırılması ve bilgi işlem altyapılarının geliştirilmesi gibi konular başta olmak üzere iki ülke arasındaki iş birliğinin önemine vurgu yapılmış, Türkiye ve Gabon arasındaki temas ve görüşmelerden duyulan memnuniyet ifade edilmiştir.

Genel Müdürlüğümüz temsilcilerinin de hazır bulunduğu söz konusu ziyaret, âdli alanda karşılıklı ilişkilerin daha da güçlendirilmesi ve geliştirilmesi temennisi ile son bulmuştur.
 

Fotoğraflar