Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ, Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Reşat MEMMEDOV ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Reşat MEMMEDOV ve beraberindeki heyet, 18 Mayıs 2022 tarihinde Adalet Bakanımız Sayın Bekir BOZDAĞ tarafından kabul edilmiştir.

Sayın Bakanımıza yeni görevinde hayırlı olsun ziyareti kapsamında gerçekleştirilen görüşmede Büyükelçi Sayın MEMMEDOV, ülkemiz ile olan ikili iş birliğinin öneminden bahsederek, Bakanlığımızın bugüne kadar verdiği katkılardan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etmiştir.

Sayın Bakanımız ise, tarihi ve kültürel bağlarımız olan, ortak bir medeniyete sahip iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlü olduğunu belirterek, hükümlü nakli başta olmak üzere adlî yardımlaşma ve diğer konularda ilişkilerin daha da güçlendirilmesi için çalışmaların devam etmesi gerektiğine vurgu yapmıştır.

Genel Müdürlüğümüz temsilcilerinin de hazır bulunduğu ziyaret karşılıklı iyi ilişkilerin daha da geliştirilmesi temennisi ile son bulmuştur. 
 

Fotoğraflar