Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ, Arnavutluk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Kastriot Robo’yu kabul etti.

Arnavutluk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Kastriot Robo 12 Ekim 2022 tarihinde Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ tarafından kabul edilmiştir.

Sayın Bekir Bozdağ, yüzyıllara sarî güçlü tarihi ve beşeri bağları bulunan ülkelerimizin suçluların iadesi başta olmak üzere adlî iş birliği konularında da ilişkilerinin güçlendirilmesi için ortak çalışmalara devam edilmesi gerektiğine vurgu yapmıştır. Ayrıca görüşme kapsamında “Thodex” isimli firmanın sahibi Faruk Fatih Özer ile FETÖ/PDY mensubu şahısların ülkemize iade edilmelerini ve ülkelerindeki FETÖ/PDY iltisaklı eğitim kurumları ile bağlantılı kuruşların kapatılmasını beklediğimizi ifade etmiştir.

Büyükelçi Sayın Robo, ülkemiz ile olan ikili iş birliğinin öneminden ve Bakanlığımızın bugüne kadar verdiği katkılardan dolayı duyduğu memnuniyetten bahisle, Sayın Bakanımızın değindiği tüm hususlara hak verdiğini belirtmiş ve birlikte çalışmaya devam edeceklerini ifade etmiştir.

Genel Müdürlüğümüz temsilcilerinin de hazır bulunduğu ziyaret karşılıklı iyi ilişkilerin daha da geliştirilmesi temennisi ile son bulmuştur. 
 

Fotoğraflar