Adalet Bakan Yardımcımız Sayın Zekeriya BİRKAN, Azerbaycan Cumhuriyeti Barolar Birliği Başkanı Sayın Anar BAĞIROV ve Beraberindeki Heyeti Kabul Etti.

Adalet Bakan Yardımcımız Sayın Zekeriya BİRKAN, Türkiye Barolar Birliğinin (TBB) davetlisi olarak ülkemize ziyaret gerçekleştiren Azerbaycan Cumhuriyeti Barolar Birliği Başkanı Sayın Anar BAĞIROV ve beraberindeki heyeti 14 Mart 2023 tarihinde kabul etti.

Görüşmede ziyaretin, hem hukuki konularda fikir alışverişi yapılmasına hem de ülkelerimiz arasındaki iş birliğinin bir adım daha ileriye götürülmesine vesile olacağını belirten Sayın BİRKAN, dost ve kardeş iki ülkenin gücünü ortak bir tarih ve kültür birliğinden aldığını ve heyeti ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade etmiştir.

Sayın BAĞIROV da, kardeş iki ülke arasındaki ilişkilerin önemine vurgu yaparak, hukuk alanındaki iş birliğimizin daha da geliştirilmesinin gerekli olduğunu kaydetmiştir.

Azerbaycan heyetine, TBB Başkan Yardımcısı Sayın Sibel SUİÇMEZ ve TBB temsilcileri eşlik etmiş olup ziyarette Genel Müdürlüğümüz temsilcileri de hazır bulunmuştur.
 

Fotoğraflar