Adalet Bakan Yardımcımız Sayın Hasan Yılmaz, Birleşik Krallık Savcılar Müdürü Sayın Max Hill ve beraberindeki heyeti kabul etti.

7 Şubat 2023 tarihinde ülkemize çalışma ziyaretinde bulunan Birleşik Krallık Savcılar Müdürü Sayın Max Hill ve beraberindeki heyet Adalet Bakan Yardımcımız Sayın Hasan Yılmaz tarafından kabul edilmiştir.

Adalet Bakan Yardımcımız Sayın Yılmaz, görüşmede Türkiye ile Birleşik Krallık arasındaki müttefiklik ve stratejik ortaklık ilişkisini vurgulayarak, iki ülke arasındaki adli iş birliğinin önemini belirtmiştir.

Sayın Yılmaz, Birleşik Krallık ve Türkiye’nin terörizmin ağır sonuçlarıyla yüzleşen iki ülke olduğunun altını çizmiş, bu nedenle iki ülkenin terörizmle mücadele konusunda birbirlerini çok iyi anlaması gerektiğini ifade etmiştir. Sayın Yılmaz, Birleşik Krallık’tan başta terör suçlularının iadesi olmak üzere, adli iş birliğimizi geliştirmeye yönelik somut adımlar atılmasını ümit ettiğimizi belirtmiştir.

Birleşik Krallık Savcılar Müdürü Sayın Max Hill ise Türkiye ile Birleşik Krallık arasında adli iş birliği alanında yapılan temas ve görüşmelerden duyduğu memnuniyeti belirtmiş ve son dönemde Birleşik Krallık’ta Ülkemizin terörle mücadelesine katkı sunacak adımlar atıldığını ifade etmiştir.

Genel Müdürlüğümüz temsilcilerinin de hazır bulunduğu söz konusu ziyaret, adli alanda karşılıklı ilişkilerin daha da güçlendirilmesi ve geliştirilmesi temennisi ile son bulmuştur.
 

Fotoğraflar